Квітучі оазиси єгипетської пустеліавтор Флора, фото автора

Професійна діяльність з озеленення у мене щорічно починається ранньою весною і закінчується пізньої осені Тому час відпустки зазвичай випадає на самий похмурий і холодний період року - д грудень-лютиь.

У міжсезоння у садівників і професійних ландшафтних дизайнерів є можливість займатися вивченням садівничих книг і журналів, плануванням саду і майбутніх квітників Однак підвищувати кваліфікує ацию, поповнюючи свої знання і досвід, нам можна не тільки за допомогою спеціальної літератури, але й пізнавальними подорожами.

Флора СинаяЯ вирушила до Єгипту - в Шарм-ель Шейх, одне з найкрасивіших місць цієї країни, - щоб відпочити і познайомитися з місцевим рослинним світом

У Єгипті красиво і зелено круглий рік, але в зимові місяці тут особливо приємно і радісно Вразило і яскраве тепле сонце, і бірюзове море, і достаток квітучих рослин Все це створює неповторний про блік благодатного курортуа.

Тільки жителі країн з холодною зимою можуть повною мірою оцінити барвистість цих місць і різноманіття рослин Адже жителі теплих країн сприймають все це просто як звичний оку пишний південний пий йзаж.

Природні флора і фауна Сіная - типово пустельні А морські флора і фауна є одними з найкрасивіших у світі Мене захопило своєрідність місцевої флори, а також велика кількість різноманітних культурних рас стіний.

Мій інтерес до декоративного садівництва цього курорту підкріплювався відвідинами кольорового каньйону і екскурсією в монастир Святої Катерини

Мене вразила велика кількість видів вічнозелених рослин, які зберігають привабливість круглий рік Тут я побачила велике розмаїття дивовижних квітів (багато видів рослин мені не знайомі) Також кидаються я в очі величні дерева і пальми, велика кількість ліан, смарагдова зелень галявин Все це рослинне багатство знаходиться в своєрідному контрасті, і одночасно - в дивовижній гармоніїии…

Ландшафтний дизайн тут чудово вписується в місцеву природну флору Автострада декорована вічнозеленими рослинами Оливкові гаї і безліч пальм надають місту особливу чарівність Це тим більш її цінується, оскільки ці острівці зелені і пахучі квітучі оазиси навколо готелів знаходяться в разючому контрасті з навколишнім пустельним ландшафтомом.
Створення таких оазисів в пустелі - не тільки велика праця, але і велике мистецтво!

Зовнішність місцевої пустелі майже не змінився з біблійних часів Великої період року тут дуже сухо, тому і людям, і рослинам, і тваринам непросто вижити в таких умовах Пустельна рослинність ск кудная: переважають колючі рослини, з дерев найчастіше росте акація А біля водойм або колодязів несподівано зустрічаються кущики сукулентівтов...

Зелений світ оазисуРослинність оазисів завжди пишна і свіжа А в архітектурному оформленні курорту дивує химерне поєднання сучасних і давніх традицій Незвичайний місцевий природний ландшафт, де скелі встречаютс ся з кораловими рифами, а пустеля різко обривається біля самого моря, чергуючись з зеленими оазисами ошатних готеліей.

Як у колишні часи, так і тепер краса і користь нероздільні Все тут побудовано на чудовому правилі: справжнє призначення декоративного саду - служити здоров'ю людини Тому барвистий світ оазисів служить потішання відпочиваючих, зміцненню їх тіла і чудесному наповненню душіи.
Радують достаток і різноманіття рослин, професіоналізм рослинних композицій і вміле поєднання кольорів, декоративнолистних або квітучих чагарників і ліан, садово-ягідних культур, пальм, прянощів ї, запашних трав і лікарських рослин Екзотичні представники флори грамотно вписані в місцеву рослинністьь.

Рослинна оформлення курорту базується на багатовікових традиціях місцевих любителів рослин і сучасних технологіях ландшафтного дизайну Воно успішно створено і підтримується в найкращому вигляді при і жаркому і сухому кліматі, в умовах постійного браку вологи!

гибискус; кассия; баухиния пурпурная

Кімнатні рослини в природіБагато представників флори Єгипту в країнах з холодною зимою вирощуються як горшкові культури Вони знайомі нам в якості так званих кімнатних рослин Тому мені вдвічі цікаво було повстре рукувати їх в єгипетських оазисуах.

Араукарія росте тут у вигляді величезного куща або дерева
Під покровом пальм ховаються добре знайомі нам плющі та інші звичні ампельні культури, які ми вирощуємо для прикраси балкона і літнього саду

У кімнатному садівництві, а також в озелененні садів і парків теплих країн використовуються багато місцевих деревні рослини і ліани Найбільш відомі серед них - самшит , лавр , олива , магнолії , бугенвілліі та інші декоративні рослини

В оазисах курорту вражають своїми розмірами і красою представники сукулентів У великому достатку тут ростуть величезні алое, агави, кактуси різних видів та інші сукулентні рослини

Рослинна оформлення готелівНа зеленій території в межах навіть одного готелю я нарахувала більше тисячі знайомих і поки не знайомих мені видів рослин!

бугенвиллии

У місцевих оазисах особливу увагу привертають різноманітні квіти безлічі видів Квіти дуже різні, але всі вони дуже яскраві та привабливі!

Такого достатку і різноманіття одночасно квітучих деревних і трав'янистих рослин я не зустрічала ніде
Строкаті клумби ефектно поєднуються з смарагдовими килимами доглянутих газонів Лише розлогі фінікові пальми нагадують про те, що цей багатий зелений оазис створений серед пустелі

Між територіями багатьох готелів і проїжджою частиною створені щільні зелені ширми з квітучих ліан і декоративних чагарників Акуратно підстрижені рослини - вдала святкове альтернатива банального у паркану.

Навіть за короткий час мого перебування на цьому курорті я відчула відновлення сил і приплив бадьорості Думаю, це сталося завдяки поєднанню східного колориту тутешніх місць з теплом зимового сонця, з блакиттю моря, з чарівними ароматами і смаком різноманітних прянощів, зі звуками своєрідною музики Барвиста і затишна атмосфера гостинних готелів цікавої архітектури, соковита зелень і яскраві фарби місцевих оазисів, що виникли серед пустелі, запам'ятаються мені назавждида.

 

Флора (Рига, Латвія)
Roslyna.com.ua \"Квітникарство: Задоволення і Користь\"


Все про садах світу на сайті Roslyna.com.ua